Zmeňte svoj balkón a inšpirujte sa novým trendom

Odlíšte sa od susedov a zmeňte svoj nudný balkón. Prichádza aktuálny trend v podobe podlahového systému z termo jaseňa. Nič nemusíte píliť ani rezať, podlahu si poskladáte úplne sami. Vyberte si z množstva vzorov uloženia ten svoj. 

Na trh prišlo inovatívne riešenie vďaka ktorému rýchlo a jednoducho oživíte svoj balkón a dodáte mu šmrnc. Je to zároveň skvelá voľba aj v prípade, že chcete nahradiť starú alebo nudnú podlahovú krytinu. GUMIDECK podlahu stačí poskladať na pôvodnej podlahe bez toho, aby ste ju predtým museli z vášho balkóna pracne odstraňovať.

Zloženie vlastnej exteriérovej podlahy pre balkón či terasu je odteraz oveľa jednoduchšie, dokážete to aj sami. V čom teda spočíva jej bezkonkurenčnosť na slovenskom trhu? 

Rýchla montáž – typický balkón (6 m²) je možné položiť za 1,5 hodiny

Ani vás už nebaví týždne, mesia a viac čakať na remeselníkov, ktorí vám konečne prídu namontovať novú podlahu? Pri klasických montovaných podlahách ste si priplatili nielen za montáž, ale aj za množstvo nadbytočného odpadu, ktorý vznikol po položení podlahy. K tomu si ešte predstavte pílenie a rezanie dosiek priamo na vašom balkóne, a následné odstraňovanie triesok a pilín z dreva… GUMIDECK podlahu si dokážete zložiť úplne sami, rýchlo a jednoducho. Podlaha je pripravená na montáž bez akejkoľvek odbornej pomoci alebo špeciálneho náradia. Zvládne to ktokoľvek.

Drevo je nadčasové a nenahradí ho žiadny plast  

Ak chcete, aby váš balkón pôsobil exkluzívne, zvoľte si kvalitné drevo. Na trhu je množstvo lacných drevín, ktoré majú krátku životnosť a ich efekt je mizivý. Drevená podlaha z kvalitného dreva nielenže oživí váš balkón, ale navyše je aj ekologická a dodáva exteriéru nádych luxusu. Termojaseňové drevo sa považuje za jedno z najkvalitnejších. Jeho výroba prechádza zložitým procesom od sušenia až po olejovanie špeciálnymi olejmi na báze vody s UV filtrami a farebnými pigmentami. Dosky sú tak celoročne chránené pred intenzívnym slnečným žiarením a náhlymi teplotnými zmenami. V lete na nej môžete nechať behať svoje deti bez obavy, aby si na nahriatej podlahe popálili chodidlá. GUMIDECK podlahy sú vhodné pre balkóny, terasy alebo povrchy pokryté hydroizoláciou. 

Chcete zmeniť balkón? Inšpirujte

Riešenie bez pílenia, rezania, zbytočného odpadu a hluku

Veľkým benefitom GUMIDECK podlahy je, že nič netreba vŕtať, píliť ani rezať, ale zároveň je možné podlahu položiť aj na atypické tvary terás a balkónov. Jej sofistikovanosť spočíva v uložení dosiek na patentované gumené konektory*, ktoré zabraňuju klopaniu pod nohami. Prostredníctvom 7 rôznych dĺžok dosiek sa montáž vykonáva bez pílenia.

(*Konektory sú vyrobené z vysoko odolnej syntetickej gumy používanej v automobilovom priemysle. Jeho špeciálne navrhnutý tvar umožňuje jednoduchú a viacnásobnú inštaláciu bez straty vlastností aj po mnohých rokoch používania.)

Chcete zmeniť balkón? Inšpirujte

foto: www.gumideck.sk

Vyberte si vlastný vzor uloženia dosiek a prispôsobte dizajn podlahy vášmu vkusu 

Zabudnite na nudné uloženie dosiek v štandardných pásoch. Pri zostavení GUMIDECK podlahy nie ste odkázaní len na jediný vzor. Vďaka 7 modulárnymdoskám vám umožní montáž v rôznych vzoroch, ako sú: štvorce, tehly, šijón, prepletené riadky, špirála a mnoho ďalších. Všetko závisí od vašej tvorivosti. Konečne je tu podlaha, ktorou sa môžete odlíšiť od susedov a svoj vzor môžete kedykoľvek zmeniť. 

Chcete zmeniť balkón? Inšpirujte

foto: www.gumideck.sk

Ušetríte tým, že zaplatíte len za m2 podlahy, ktoré skutočne potrebujete 

Neplatíte nič navyše. V šikovnej kalkulačke si jednoducho vypočítate presné množstvo dosiek potrebných pre váš balkón či terasu a nemusíte čakať na cenovú ponuku. Pri bežných podlahách vzniká množstvo odpadu, za ktorý musíte zaplatiť. K tomu prirátajte skrutky, prácu za montáž a cena sa vyšplhá o stovky eur navyše. GUMIDECK dosky k vám dorazia naolejované, naimpregnované, spolu s gumennými konektormi na spojenie dosiek. Nič viac nepotrebujete, iba pustiť sa do jednoduchej montáže.  

Najefektívnejšie riešenie pre balkóny, terasy a povrchy pokryté hydroizoláciou: už viac žiadne hlodavce ani lístie pod podlahou

GUMI podlaha je vhodná aj ako spôsob prekrytia starých dlaždíc  a je skvelou alternatívou pre už existujúce komplikované povrchy pokryté hydroizoláciou. Dosky nepotrebujú priskurtkovanie o povrch, preto je bezpečná pre všetky izolačné vrstvy. Výhodou je aj rýchla demontáž v prípade izolácie. 

Oproti bežným podlahám je veľkou výhodou tejto podlahy jej výška, a tiež priestor medzi jednotlivými doskami. Už sa nemusíte obávať, že vám budú pod podlahou pobehovať hlodavce. Celková montážna výška je iba 31 mm, pričom hrúbka drevených podlahových dosiek je 21 mm. Vďaka malým medzerám medzi doskami sa pod vašou podlahou eliminuje usádzanie lístia a špiny, ktoré riešia práve ľudia s klasickou drevenou podlahou, ktorú už ale máte natrvalo namontovanú na vašombalkóne alebo terase. Ak vám medzi dosky zapadne predmet, v prípade nutnosti je ľahké podlahu rozložiť. 10 mm priestor medzi drevom a povrchom zároveň umožňuje voľný tok dažďovej vody. 

Chcete zmeniť balkón? Inšpirujte

foto: www.gumideck.sk

Radšej oživiť drevenú podlahu raz ročne olejom, ako sa pozerať celé roky na vyblednutý plast 

Žijeme v dobe, kedy si chceme všetko čo najviac uľahčiť, aj na úkor samotného výsledku. A tak častokrát ľahko podľahneme skrytým marketingovým trikom, ktoré na nás číhajú z každej strany. Aj vás už niekto presviedčal o tom, ako treba vyskúšať bezúdržbovú plastovú podlahu, lebo o drevo sa treba starať? Poďme si to teda rozmeniť na drobné. Je pravdou, že plast nielenže netreba udržiavať, ale sa vám ho nijakým spôsobom ošetriť ani nepodarí. Spomeňte si na vyblednuté plastové domčeky na detských ihriskách. Ak vám plastová podlaha po čase vybledne, nijakým spôsobom sa vám už nepodarí prinavrátiť jej pôvodný farebný efekt. Drevenú podlahu stačí raz ročne naolejovať a vyzerá ako nová. Všetko záleží od uhla pohľadu. Rovnaký prípad nastáva aj v prípade, ak vám na plast kvapne niečo mastné, napríklad pri rodinnej grilovačke. Mastného fľaku sa už nezbavíte. 

Údržbou drevenej podlahy zvyšujete trvanlivosť dreva. Olejová vrstva postupne zmizne, preto by sa mala pravidelne ošetriť. Je to najlepšia ochrana pred vlhkosťou a UV žiarením, ktoré spôsobujú starnutie dreva. Dosky od GUMIDECK sú testované v extrémnych poveternostných podmienkach a aj preto má podlaha najvyššiu (prvú) triedu odolnosti počasia. 

Chcete zmeniť balkón? Inšpirujte

foto: www.gumideck.sk

Prečo je drevená podlaha najlepšou voľbou počas celého roka?

Mnohých ľudí odrádza kamenná dlažba aj wpc kompozitné terasové dosky z viacerých dôvodov. V lete sa kamenná dlažba na slnku tak rozpáli, že na ňu nielenže nestúpite bosou nohou, ale vytvára akýsi prírodný radiátor a hreje aj po zapadnutí slnka ešte niekoľko hodín. Na kameni a plaste sa po daždi môžete veľmi ľahko pošmyknúť. V prípade, ak vám na plastovú podlahu spadne ostrý predmet a poškodí ju, len ťažko ju opravíte. 

Chcete zmeniť balkón? Inšpirujte

foto: www.gumideck.sk

Drevená podlaha GUMIDECK: drevo sa nenahrieva na slnku ako plast či kameň, v prípade poškodenia buď GUMI wood dosku vymeníte alebo obrúsite poškodenú časť, vďaka jemným drážkam na dreve vám nehrozí pošmyknutie. 

Pri GUMI podlahe mysleli výrobcovia aj na ekologický aspekt. Využívajú iba drevo z certifikovaných lesov a používajú výhradne oleje na vodnej báze, ktoré nezaťažujú prírodu. A aj gumenné konektory, ktoré spájajú jednotlivé dosky je možné úplne recyklovať. Nová podlaha k vám dorazí zabalená v praktických krabiciach, pričom dosky sú hotové, naolejované a pripravené na položenie vašej podlahy. 

Chcete zmeniť balkón? Inšpirujte

foto: www.gumideck.sk

Autor: Katarína Tešla